SZARDŻA, Zjednoczone Emiraty Arabskie--(BUSINESS WIRE)--lis 27, 2018--Dzieci i młodzież pochodzące z emiratu Szardża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zwracają się do całego świata z apelem: „Każde dziecko ma prawo do zabawy, bycia szczęśliwym i twórczej ekspresji. Każde dziecko ma prawo do życia w bezpiecznym miejscu, jak my. Dzieci z Szardży wzywają cały świat do podjęcia działań na rzecz uczynienia każdego miasta miastem przyjaznym dzieciom”.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20181127005411/pl/

During the first Sharjah Child and Youth Friendly Carnival, coinciding with Universal Children’s Day. (Photo: Business Wire)

Apel pojawił się podczas Święta dzieci i młodzieży w Szardży, które zbiegły się z obchodami związanymi z Międzynarodowym Dniem Dziecka i niedawnym uzyskaniem przez Szardżę zaszczytnego miana „Miasta przyjaznego dzieciom”.

Podczas obchodów ulice Szardży rozbrzmiewały odgłosami muzyki, która towarzyszyła pochodowi artystów ulicznych wraz z ponad 500 rodzinami, dziećmi i przedstawicielami organizacji rządowych. Trasa uroczystej parady przebiegała na długości 1 kilometra po jednej z głównych arterii emiratu – Al Buhaira Corniche Road.

Na czele parady stała orkiestra wojskowa ZEA, która porwała tłumy do wspólnej zabawy przy dźwiękach dud. Kolejnym punktem programu były pokazy niezwykłych nadmuchiwanych kształtów od „The Flying Dreams” („Latające sny”), wśród których znalazły się m.in. ogromny ptak oraz domki rodem z kreskówek, które unosiły się wysoko na niebie. Na „Bąbelkowej ciężarówce” pojawili się ubrani w bąbelkowe stroje artyści, którzy zamienili miasto w jedno wielkie bąbelkowe przyjęcie. Z kolei zabawa w „Magicznym ogrodzie” była – całkiem dosłownie – dzika, bo towarzyszyły jej osoby chodzące na szczudłach przebrane za kolorowe kwiaty i inne rośliny.

Obchody zorganizowane zostały przez Sharjah Baby Friendly Office [Biuro ds. działań przyjaznych dzieciom miasta Szardży], a patronat nad nimi objął Jego Wysokość Szejk Dr Sultan bin Muhammad Al Qasimi – członek Rady Najwyższej ZEA i głowa emiratu.

Punktem kulminacyjnym uroczystości był niesamowity pokaz sztucznych ogni, który stanowił idealne zakończenie wspaniałych obchodów na cześć świetlanej przyszłości młodych pokoleń miasta.

Biuro ds. działań przyjaznych dzieciom miasta Szardży (SBFO)

Celem SBFO jest ochrona i podniesienie statusu i jakości życia dzieci i młodzieży mieszkających w Szardży poprzez tworzenie strategii i planów oraz wdrażanie ich we współpracy z odpowiednimi instytucjami i urzędami. Biuro aktualnie zajmuje się realizacją projektu pt. „Szardża – miasto przyjazne najmłodszym” (grupą docelową są dzieci w wieku do 2 lat) oraz „Szardża – miasto przyjazne dzieciom” (przeznaczonego dla wszystkich dzieci w wieku do 18 lat).

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

CONTACT: National Network Communications (NNC)

Fadia Daouk

tel. +971 52 617 2111

KEYWORD: UNITED ARAB EMIRATES MIDDLE EAST

INDUSTRY KEYWORD: EDUCATION PRIMARY/SECONDARY OTHER EDUCATION ENTERTAINMENT OTHER ENTERTAINMENT PHILANTHROPY BABY/MATERNITY CHILDREN PRESCHOOL OTHER PHILANTHROPY CONSUMER FAMILY FOUNDATION

SOURCE: Sharjah

Copyright Business Wire 2018.

PUB: 11/27/2018 06:08 AM/DISC: 11/27/2018 06:08 AM

Copyright Business Wire 2018.